מאפה / יער / יקב
אייקון איור של כוס קפה מהבילה
מאפיית אישלחם

באזור מטה יהודה, עמוק בתוך היישוב תעוז חבויה לה מאפיה מפתיעה. חלון הזכוכית, המפריד בין החנות לאיזור התרחשות האפייה, מאפשר להשקיף על הנעשה. לחמי מחמצת מלאי טעם, קרואסונים נוטפי חמאה, באגטים מתפצחים, כריכים, ממרחים, יוגורט ועוד. מרפסת נאה עם בר, שולחנות וכסאות לישיבה במקום, ומעבר לחנייה מוצבים שולחנות פיקניק מול הנוף הקסום. ומעל הכל השירות. מלא סבלנות ורצון טוב להסברים או לרעיונות להמשך היום באיזור הנפלא.

כוס קפה על רקע הנוף הירוק-כחול המשגע כפי שנשקף ממאפיית איש לחם ביישוב תעוז
אייקון איור של טיול
דרך הפסלים יער צרעה

אינספור פעמים חלפתי ליד השלט המורה על הכניסה ליער וסוף סוף ביום ספונטני החלטתי להיכנס. השביל הסלול מתפתל בתוך היער המרשים, חולף על פני פינות חמד רבות. עצרתי בד הדרך, לצד אחד השבילים שנראה שכבר הלכו בהם לא פעם. רקפות ניקדו את צידי הדרך, צמחיית חורף ירקרקה כיסתה את האדמה בפלומה רכה ושקט נעים של אמצע השבוע השתרר.

ווייז: "יער הנשיא – יער צרעה".

עונות מומלצות: חורף, אביב.

למסלול טיול נוסף ביער צרעה, לחצו כאן.

איור של כוס יין המסמל יקב
יקב פלם

הכביש מתעקל לאחר הפנייה בה מבשר השלט על הגעה ליקב. בעונה תוכלו לעצור לצד הדרך ולראות רקפות וסתווניות מקשטות את אדמת היער. בהמשך הנסיעה הקצרה מתגלה גג היקב והכרמים הפרושים.

תחושה חזקה של מקומיות נושבת מכל פינה, כאשר הכרמים מהם בוצרים את הענבים נמצאים במטה יהודה. ביקב יצרו חוויה נעימה וממוקדת בה ניתן לבחור טעימה של 4 יינות היקב (Flight). אליהם מוסיפים מגש גבינות, לחמים, שמן זית ועוד. יושבים במרפסת היפה תחת העצים ונהנים ממזג האוויר שמציעה העונה.

לפוסט המלא לחצו כאן.

מגש גבינות, שמן זית, לחמים, כוס ובקבוק יין של יקב פלם מונחים על מרפסת היקב בצומת אשתאול
כוס קפה על רקע הנוף הירוק-כחול המשגע כפי שנשקף ממאפיית איש לחם ביישוב תעוז
מגש גבינות, שמן זית, לחמים, כוס ובקבוק יין של יקב פלם מונחים על מרפסת היקב בצומת אשתאול
שתף
שמור מסלול