חורש / טרואר / אלגנטי
אייקון איור של כוס קפה מהבילה
אישלחם

באזור מטה יהודה, עמוק בתוך היישוב תעוז חבויה לה מאפיה מפתיעה. חלון הזכוכית, המפריד בין החנות לאיזור התרחשות האפייה, מאפשר להשקיף על הנעשה. לחמי מחמצת מלאי טעם, קרואסונים נוטפי חמאה, באגטים מתפצחים, כריכים, ממרחים, יוגורט ועוד. מרפסת נאה עם בר, שולחנות וכסאות לישיבה במקום, ומעבר לחנייה מוצבים שולחנות פיקניק מול הנוף הקסום. ומעל הכל השירות. מלא סבלנות ורצון טוב להסברים או לרעיונות להמשך היום באיזור הנפלא.

נוף הגבעות מפינת ספסלי הפיקניק ליד מאפיית אישלחם במושב תעוז
יער קדושים

כאשר מגיעים ליקב פלם פונים עם הכביש ימינה. כמה עשרות מטרים ואפשר לחנות. נעים להלך לאורך הכביש ולהיכנס ליער כאשר ניתן, להתלהב מהפריחה המלבבת כעת של נרקיסים מתוקי ריח, רקפות בשלל גוני הוורוד, פטריות ועוד. אנחנו פנינו שמאלה לתוך היער לכיוון "נחל כרמילה". אפשר כמובן לעשות את המסלול המלא ואפשר ללכת כמה שרוצים, לטפס מעט, לנשום את הטבע, לשוב לרכב ולהמשיך בנסיעה. השביל מתפתל ובחלקו הופך מסלול לכביש עפר (לא התקשינו לנסוע בו אולם במקטעים מסוימים, בהם היו אבנים, צריך היה להאט משמעותית את הנסיעה). בשלב מסוים ניתן להמשיך עם הכביש או לפנות ימינה ולהתחבר לכביש 395 ולשוב ליקב.

נרקיסים לבנים-צהובים יפהפיים בנחל כרמילה ביער קדושים
איור של כוס יין המסמל יקב
יקב פלם

הכביש מתעקל לאחר הפנייה בה מבשר השלט על הגעה ליקב. בעונה תוכלו לעצור לצד הדרך ולראות רקפות וסתווניות מקשטות את אדמת היער. בהמשך הנסיעה הקצרה מתגלה גג היקב והכרמים הפרושים.

תחושה חזקה של מקומיות נושבת מכל פינה, כאשר הכרמים מהם בוצרים את הענבים נמצאים במטה יהודה. ביקב יצרו חוויה נעימה וממוקדת בה ניתן לבחור טעימה של 4 יינות היקב (Flight). אליהם מוסיפים מגש גבינות, לחמים, שמן זית ועוד. יושבים במרפסת היפה תחת העצים ונהנים ממזג האוויר שמציעה העונה.

לפוסט המלא לחצו כאן.

חצר יקב פלם עם הגינה הירוקה היפה המקיפה את פינות הישיבה השונות
נוף הגבעות מפינת ספסלי הפיקניק ליד מאפיית אישלחם במושב תעוז
נרקיסים לבנים-צהובים יפהפיים בנחל כרמילה ביער קדושים
חצר יקב פלם עם הגינה הירוקה היפה המקיפה את פינות הישיבה השונות
שתף
שמור מסלול