חורש / טרואר / אלגנטי
אייקון איור של כוס קפה מהבילה
אישלחם

באזור מטה יהודה, עמוק בתוך היישוב תעוז חבויה לה מאפיה מפתיעה. חלון הזכוכית, המפריד בין החנות לאיזור התרחשות האפייה, מאפשר להשקיף על הנעשה. לחמי מחמצת מלאי טעם, קרואסונים נוטפי חמאה, באגטים מתפצחים, כריכים, ממרחים, יוגורט ועוד. מרפסת נאה עם בר, שולחנות וכסאות לישיבה במקום (בימי שגרה), וכעת (בימי קורונה) הוצבו שולחנות פיקניק מול הנוף הקסום. ומעל הכל השירות. מלא סבלנות ורצון טוב להסברים או לרעיונות להמשך היום באיזור הנפלא.

נוף הגבעות מפינת ספסלי הפיקניק ליד מאפיית אישלחם במושב תעוז
יער קדושים

כאשר מגיעים ליקב פלם פונים עם הכביש ימינה. כמה עשרות מטרים ואפשר לחנות. נעים להלך לאורך הכביש ולהיכנס ליער כאשר ניתן, להתלהב מהפריחה המלבבת כעת של נרקיסים מתוקי ריח, רקפות בשלל גוני הוורוד, פטריות ועוד. אנחנו פנינו שמאלה לתוך היער לכיוון "נחל כרמילה". אפשר כמובן לעשות את המסלול המלא ואפשר ללכת כמה שרוצים, לטפס מעט, לנשום את הטבע, לשוב לרכב ולהמשיך בנסיעה. השביל מתפתל ובחלקו הופך מסלול לכביש עפר (לא התקשינו לנסוע בו אולם במקטעים מסוימים, בהם היו אבנים, צריך היה להאט משמעותית את הנסיעה). בשלב מסוים ניתן להמשיך עם הכביש או לפנות ימינה ולהתחבר לכביש 395 ולשוב ליקב.

נרקיסים לבנים-צהובים יפהפיים בנחל כרמילה ביער קדושים
איור של כוס יין המסמל יקב
יקב פלם

תקופת הקורונה תסמל כנראה לעוד הרבה שנים את השינוי המשמעותי שחל בתיירות הפנים בכלל ובעולם היקבים הישראלים בפרט.

קהל חדש שלא הכיר היטב את היקבים הישראלים החל להגיע ולטעום. ביקב יצרו חוויה נעימה וממוקדת בה נהיתן לבחור טעימה של 4 יינות היקב (Flight). אליהם ניתן להוסיף ממבחר הגבינות, שמן זית, לחמים וקרקרים. לשבת במרפסת היפה תחת העצים וליהנות ממזג האוויר המשג שמציעה העונה.

לפוסט המלא לחצו כאן.

חצר יקב פלם עם הגינה הירוקה היפה המקיפה את פינות הישיבה השונות
נוף הגבעות מפינת ספסלי הפיקניק ליד מאפיית אישלחם במושב תעוז
נרקיסים לבנים-צהובים יפהפיים בנחל כרמילה ביער קדושים
חצר יקב פלם עם הגינה הירוקה היפה המקיפה את פינות הישיבה השונות
שתף
שמור מסלול