שומקום / פנינות / חמד
השמורה 215 - פורה

תחושה של חופש מתחילה להתגנב, התרגשות מדגדגת של התרחקות מהעיר. באמצע הדרך, כשהכביש מתעקל, ממתינה לה פנינה. נקודה 215. כמה כסאות ושולחנות, צל עצי אקליפטוס, הנוף פתוח ונמתח למרחוק. כריכים מפנקים, פינג'ן אישי עם קפה שחור מהביל בליווי עוגיות מפתיעות. התחלה מבטיחה של יום מושלם.

אחוזת הקבר בן-גוריון

מעטים המקומות שהליכה כה קצרה מספקת כל כך הרבה. הכניסה למתחם מרשימה בקירות הסלעים ועצי השיטה הנטויים משני צידי השביל. מידי פעם חולפים יעלים יפהפיים המבהירים שזהו ביתם. הנוף הנשקף ממתחם הקבר עוצר נשימה.

אחוזת הקבר בן-גוריון שדה בוקר
הכנענייה

נופי נחל צין משתרעים בכניסה לישוב. בתוך המרכז הקטן, סופר יעיל, פיצה ופאב עם המבורגרים שהיה סגור בשעות הצהרים. מקומות הישיבה הצמודים לכנעניה עמוסים במקומיים ותיירים לרגע. בפנים, דלפק עם מקרר ובו כל טוב. גבינות, נקניקים, ממרחים ועוד, מומלץ בקרואסון. כדאי גם לצרף סלט טרי ליד.

לשה – אפייה במדבר

אי אפשר לטעות בסניפים היפהפיים ומסבירי הפנים של לשה. נעים לעצירה לקפה ומאפה ו/או הצטיידות להמשך הטיול.

מפל עין מעריף

עין עבדת עליון. לפעמים הנופים היפים ביותר נמצאים מרחק כה קצר מהכביש הראשי. הליכה קלילה במשך מספר דקות תביא אתכם לנקודת תצפית עוצרת נשימה.

תצפית ממפל עין מעריף בעין עבדת עליון
יקב ננה

אין הרבה כרמים שיכולים להתהדר בקונטרסט המשגע של גפנים ירוקות על רקע גבעות מדבר חומות. ננה ושחר קיבלו אותנו במאור פנים בשישי חורפי ושמשי. השיחה ידענית ומרתקת כיאה לשיחה עם חקלאי שמעבד את אדמתו במו ידיו. היינות משובחים. אהבנו את השנין בלאן הלבן והקסיופיאה האדום. לא לפספס.

סוכת הגפנים המרשימה של יקב ננה המשקיפה על כרמי היקב
כביש 171

ביציאה מהכרם פנו שמאלה. נוסעים כמה שבא, וחזרה. מנותק ובודד מתפתל לו כביש 171. נקודות נוף רבות ממתינות לנוסעים בו. שקט מדברי אופף את ברי המזל. מתאים לעונות חורף ואביב.

חוות הבודדים "חוות נאות"

בדרך חזרה. ישיבה במרפסת החנות, לספוג את הנוף. לשאוף עוד קצת מהשלווה המדברית. כדאי לקנות את גבינת רננה, הפטה וכמובן היוגורט הביתה. לא תתאכזבו.

כביש 171, כביש רוח בהר הנגב המחבר בין צומת בה
אחוזת הקבר בן-גוריון שדה בוקר
תצפית ממפל עין מעריף בעין עבדת עליון
סוכת הגפנים המרשימה של יקב ננה המשקיפה על כרמי היקב
כביש 171, כביש רוח בהר הנגב המחבר בין צומת בה
שתף
שמור מסלול