4 יקבים בגולן

מתכננים לנסוע לגולן בסופ"ש? להלן 4 יקבים נפלאים הפתוחים (גם) בשבת. מומלץ להגיע למסלולי הטיול מוקדם ואז להתפנק באחד היקבים לקראת צהריים.  

* יש להתעדכן מול היקבים באם נדרשת הזמנה מראש.

יקב אסף. בינות עצי האקליפטוס מצוי בית הקפה הקסום של יקב אסף. בקיץ כדאי לשבת בחוץ תחת העצים ולהקשיב לצלילי השלווה המלווים ברשרוש האקליפטוסים. בחורף קמין העצים פועל בפנים ומחמם גם את הלב. יש מאפים מלוחים טעימים, קפה, בראוניס שוקולד קטנים ונמסים בפה. כדאי גם כמובן לטעום מיינות היקב. מומלצים בעיניי: הפינו גרי המרענן והפירותי והשנין בלאן. למסלול המלא.

יקב שאטו גולן. שער הכניסה איתן ומרשים. שיחי ורדים בכל פינה ומדשאה רחבת ידיים. בכניסה ליקב בריכת דגי זהב פסטורלית. חדר החביות הוא אחד מהמרשימים בארץ. שולחן אבירים עשוי עץ במרכזו, אפלה וקרירות עוטפים את הנכנס. בעיקר יינות אדומים בעלי גוף מלא ופירותיים. למסלול המלא.

יקב אורטל. גבוה גבוה, רם ונישא, נמצא יקב אורטל. בחורף מכוסה שלג, ואילו בקיץ מלבלב ומלבב. אין הרבה יקבים אותם מקיפים כרמיהם. אורטל הוא אחד כזה. המקום פשוט, ישיר ואותנטי. קסם. לקנות בקבוק יין רוזה או ויונייה צונן בקיץ, לבחור ממגוון הגבינות הטעימות ולשבת על אחד מספסלי הפיקניק בחוץ, או כסאות הבר – לצפות על הכרמים הנמתחים למרחוק וליהנות מהרגע. למסלול המלא.

* בתקופת הקורונה ניתן לרכוש סלסלת פיקניק מוכנה או להרכיב לבד ולשבת בחוץ בין הכרמים. תענוג.

יקב פלטר. מחלוצי יקבי הבוטיק, ולבטח אחד מהמצליחים שבהם. בעינינו ובחיכנו ליווינו אותו כטועמים מימיו האלמוניים אי שם בשנת 2009 ועד היום כמובן. פשטות המקום נותנת את הבמה ליינות הנהדרים ולגבינה המשובחת שמיוצרת אף היא במקום. למסלול המלא.

תגיות