ירקות / ימים טובים / שלום
אייקון של סכין ומזלג המסמלים אוכל
גן הירק של רונית

שלט אינפורמטיבי מבשר שהגעתם ל"גן ירק". אולם דבר ממנו לא מנבא את המצוי בתוך הגן. מוטי מקבל את האורחים בסבר פנים חם. מסביר באינטליגנטיות ובגובה העיניים לילדים קטנים על הגידולים הרבים שמגדלים במקום השופע. רונית קוראת לנו כשארוחת הבוקר מוכנה. נכנסים לארץ אגדה. העין מתקשה לתפוס את כל פינות החמד והפה נפער אל מול היופי של החממה/מסעדה הנהדרת הזאת. רונית הובילה אותנו לשולחן נסתר, מוקף צמחיה וגידולי ירקות, עליו הונחו צלוחיות וקערות ממיטב תוצרת הגן. טעמי הירקות הודגשו בעדינות ובדייקנות. אחרי הארוחה הילדים הלכו ללטף ולהאכיל את הארנבות בגינה. השתרענו על אחד הספסלים בשמש והודנו למזלנו הטוב.

* יש להתקשר מבעוד מועד ולהזמין מקום.

לפוסט המלא ולתמונות נוספות של גן הירק של רונית ומוטי לחצו כאן.

תות שדה בגן הירק בישוב צופר בערבה
איור של כרטיסים המסמלים אטרקציה
מרכז ויידור-חקלאות מו"פ

מרכז ראוי והולם הוקם בערבה. סיור מקיף ואינטראקטיבי, מלא עניין עבור ילדים ומבוגרים כאחד. המפגש נפתח בסרט והסבר, לאחריו עוברים לאולם עם פינות המידע הידידותיות והמלמדות. אחריהן הולכים לסיור בחממות הצמודות. כיף לשבת אח"כ עם ארטיק במרפסת המרווחת בחוץ.

איור של מצלמה המסמל נקודת נוף
דרך השלום

לא רחוק מכביש 90 הראשי והמוכר, חבויה דרך אחרת ומפתיעה. בתחילתה תצורות יפהפיות של גבעות קטנות משני עברי הכביש. מאגר חצבה הוא סטייה קצרה מהדרך. גם אם ריק, הדרך אליו מומלצת. בהמשך כדאי להגיע למצפור חופירה ולעצור בתצפית החולשת על חממות הישובים ולעבר מטעי דקלים והרי אדום במרחק. ירדן במרחק נגיעה.

לפוסט דרכי הנוף היפות ביותר לחצו כאן.

הנוף לכיוון ירדן, הנשקף מצפור חופירה, הנמצא על דרך השלום, בפאתי הישוב עין יהב, ערבה
אייקון של סכין ומזלג המסמלים אוכל
Route 90 - המעדניה

כביש ארוך כביש 90. חד מסלולי ונמתח לאינסוף. בדרך המאובקת תחנת עצירה. מתחם קטן. מעדניה. שולחן אי משותף גדול עומד במרכז. מסביבו מוצרים איכותיים להמשך החופשה. מומלץ לשבת ולהזמין כריך מושקע שנעשה במקום.

המעדניה 90-צוקים
תות שדה בגן הירק בישוב צופר בערבה
הנוף לכיוון ירדן, הנשקף מצפור חופירה, הנמצא על דרך השלום, בפאתי הישוב עין יהב, ערבה
המעדניה 90-צוקים
שתף
שמור מסלול