יום בקיבוץ

האמת היא שתכננתי רק להגיע למאפיית Jillbert ג'ילברט בקיבוץ נען, לראות את התנור הישן שהושמש לפעילות, לקנות קפה ומאפה ולהמשיך הלאה למקומות אחרים באיזור.

גילי, הלא הוא האופה הראשי והבעלים (יחד עם בת זוגו, שי) של ג'ילברט, המליץ לבקר במקומות נוספים בקיבוץ.

השינוי המבורך בתכנון הביא עימו שלל הפתעות שיחדיו יצרו את אחד הימים הקסומים והנעימים שהיו לי בזמן האחרון:

את הבוקר התחלתי כאמור במאפיית Jillbert ג'ילברט. לפני כ-3 שנים חודשה המאפייה ההיסטורית של הקיבוץ אחרי שהייתה סגורה משנות ה-70, עת יצא יענקל'ה, האופה המיתולוגי של הקיבוץ לגמלאות. מאמץ רב הושקע בשימור המבנה והתנור בן 100 השנים. ואכן התחושה היא שהמאפייה, המתמחה בלחמי מחמצת בעבודת יד וכן בלחמניות רכות, בייגל באגטים, עוגות ועוד, הינה חלק בלתי נפרד מהקיבוץ. בר ארוך, הנהנה מצילו של העץ המרשים, מקיף אותה. פינה של שלווה. בימי שגרה אפשר לשבת על המרפסת ובימי קורונה לקנות לקחת ולשבת על הדשא. קפה, מאפה, כריך. פתיחה מבטיחה. קניתי הביתה שיפון מלא בתוספת זרעים ועבורי, הוא לגמרי הוכתר בתור לחם החודש.

הקיבוץ שופע פינות חמד מקסימות. מאמני ברזל שאת פסליהם תוכלו לראות בחצר לצד הכביש ועד קיר סוקולנטים מרשים ויפהפה בכניסה למשרדי חברת NaanDanJain.

גם אם אתם חפצים באריחים מצוירים וגם אם לאו, שווה להיכנס לסטודיו ורדי הקסום ולהתרשם.

צמוד לסטודיו נמצאת הגלריה מיכל נגרין אוסף פרטי – Michal Negrin Private Collection. חנות יפהפייה בה משובצים פריטים מיוחדים היוצרים קולאז' חד פעמי. בכניסה פינת קפה בהגשה עצמית ועוגות למכירה.

ממש מאחורי המבנה מתחבאת חנות של כלי קרמיקה יפהפיים. הכלים מיוצרים במקום ע"י קרן טיבי ויהוו תוספת נפלאה לכל מטבח ובית. עקבו אחר השילוט.

חוזרים בכביש הראשי ומגיעים לחנות הנהדרת Rebecca – אופנה נענית. חנות אקלקטית בה צבעוניות הפריטים ואיכותם יוצרת מקום מלא בכל טוב ששווה לחזור ולהיכנס אליו.

ועכשיו ארוחת צהריים. אורלי קפה בוטיק ORli סיום מושלם ליום מפתיע. פסטה, כריך, סלט וכו', הכל מוכן טרי וטעים. בימי קורונה מזמינים בבית הקפה הנעים ולוקחים לשבת בספסלי הפיקניק הפזורים בחורשה הסמוכה. יש רק לקוות שמנהג זה יישמר גם בהמשך.

** מומלץ מאוד להתקשר למקומות ולוודא לגבי המגבלות הקיימות וכמובן להזמין מקום במידת הצורך!

למסלול המלא לחצו כאן.