טחינה / שוויץ / עצי אורן
טחינה וחלבה אליסמין

יש את המקומות הקטנים האלה ששובים את ליבך ברגע הראשון. טחינה שתשובו ותקנו, כי אחריה, לשום טחינה כבר אין ממש טעם. מצטיידים בטחינה וחלבה ויאללה לדרך.

מטחנת שומשום במפעל הטחינה הקטנטן והמשובח
מאגר בית זית

מאגר בית זית יפה במיוחד בחורף ובאביב, כאשר המים יוצרים אגם קטן ויערות האורן מקיפים אותו, משל אנחנו בשוויץ. הלוך ושוב כמה שבא וממשיכים.

* איך מגיעים? מכביש 1 יורדים במחלף מוצא לכיוון היישוב בית זית. מיד אחרי תחנת האוטובוס פונים ימינה לדרך עפר שנראית דרך של משאיות (ואכן במקום עבודות נרחבות). מיד לאחר מכן פונים פנייה חדה שמאלה עם הדרך. חונים בחנייה ליד תחילת הדרך הסלולה לאופניים.

לטיול נוסף באיזור לחצו כאן.

הסכר במאגר בית זית
אייקון של סכין ומזלג המסמלים אוכל
רשטא

זה לא מאוד פופולרי לומר, אבל אני לא מתה על כנאפה. זהו, אמרתי את זה. כלומר לא לא אוהבת אבל ממש לא משהו שאני משתוקקת אליו. כל זה היה נכון לפני שטעמתי את הכנאפה של "רשטא". מבעבעת היא הגיעה לשולחננו. השכבה העליונה מתפצפצת ונגיסה, ואילו התחתונה רכה נמתחת. לא מתוקה מידי כשהגבינה ממש מורגשת. מתחרה בקלות על תואר הכנאפה הטובה בארץ. ובמחיר 25 ש"ח זה כנראה אחד הקינוחים עם התמורה הכי טובה למחיר.

הכנאפה האדירה הזו היא בהחלט לא הסיבה היחידה לבוא למסעדת רשטא הנעימה. בין המנות שהזמנו ונהנינו מהן מאוד היו גם הקובה סינייה שהגיעה רותחת ומלאת טעם, כזו שברגע שמתחילים לאכול פשוט אי אפשר להפסיק. מנת שיש ברק חמצמצה ונהדרת, סומאק וכורכום התווספו ליוגורט, ואילו תערובת הבשר תובלה בבהרט שהשתלב לכדי מנה מפוארת של טעמים. את כל אלו ליווה סלט עלים טרי וצבעוני. רשאד, ג׳רג׳יר, פטרוזיליה, נענע, מיקרו צנון, עגבניות מיובשות בשמן שום, בצל סגול, סומאק ופקאנים מעל. בול. מנה יפהפייה נוספת הייתה המסח'אן, חצי עופיון על לחם מיוחד בציר עוף בטאבון עם רצועות בצל וקרם לימוני צהבהב וחמצמץ ליד.

לא הסתפקנו בקינוח אחד וטעמנו אף מעוגת הסולת הנהדרת. גם כאן טוויסט. שני מעויינים גדולים הונחו אחד על השני, כאשר על הצלחת נמשכו זרזיפי קרם קוקוס וריבת תות ביתית. סיום מושלם לארוחה אדירה.

רשטא היא התגשמות החלום האוטרקי, כאשר הירקות המוגשים גדלים בשדות שמקיפים אותה ומושקים במי מעיינות. בכך נוצר שיתוף פעולה מלא עם חקלאי הכפר בקניית ירקות, פירות, גבינות בלאדיות, דבש ועשבי בר שהנשים והילדים מלקטים. קהילה שלמה סביב מסעדה.

מנת קובה סיניה מופלאה במסעדת רשטא בעין רפא
מטחנת שומשום במפעל הטחינה הקטנטן והמשובח
הסכר במאגר בית זית
מנת קובה סיניה מופלאה במסעדת רשטא בעין רפא
שתף
שמור מסלול