תות / חולות / טמיר
אייקון מאוייר של חנות ירקות או מעדנייה
תות ברנע

אלו היו מהתותים המתוקים ביותר שטעמתי בשנים האחרונות. קטנים. כמו של פעם. איתן ורוני הגיעו לפני כ-12 שנים ליישוב קדש ברנע לאחר שביקשו לנטוע שורשים וחיפשו מקום שיאפשר להם להקים בית עם גינה. איתן, שעבד שנים בתחום ה-IT וניהל חוות שרתים, נשבה בקסמי החקלאות.

לאחר שעבד בחוות ומשקים שונים באזור הקים יחד עם בת זוגו, רוני, את "תות ברנע". במשק מגדלים תותים נהדרים וכן עגבניות ואננס(!). איתן אמון על הגידול ואילו רוני על השיווק. במקום ניתן לערוך סיור אותו מעביר איתן בידענות וסבלנות אין קץ.

תותים על חול בחממת תות ברנע ליד קדש ברנע על גבול מצרים
איור של כוס יין המסמל יקב
יקב רמת נגב

כרמים בנגב הם מחזה נדיר, יפהפה ובעיקר מסקרן. אלון ונירה צדוק הם ממקימי מושב קדש ברנע. בבעלותם יקב רמת נגב והמשפחה חיה ונושמת את התחום, כאשר האב הקים את היקב שהלך והתפתח עם הזמן ככל ששני בניו הביעו את רצונם להיכנס לעסק המשפחתי:

יוגב, יינן היקב, שנסע ללמוד את התחום באוניברסיטת פירנצה באיטליה יחד עם בת זוגו, עדן; וגלעד שמנהל את השיווק של היקב.

טעמנו ואהבנו את היינות הלבנים של סדרת נווה מדבר: שרדונה ופינו גרי, וכן השנין בלאן הלבן מסדרת האקסודוס ואת הקברנה פרנק האדום מסדרת רמון.

חביות יין בחדר החביות ביקב רמת נגב
אייקון איור של טיול
חמוקי ניצנה

הייתם פעם בירח?? כמו כל המקומות הנהדרים והמפתיעים, דרך משובשת ארוכה הובילה לחניה. הנוף יפה אבל אין עדיין תחושה של משהו מיוחד. המקום אינו מתמסר בקלות ורק כשמתחילים לצעוד מטה בדרך, מתחילים לגלות אט אט את הסלעים המיוחדים, הפרחים והחי יוצאי הדופן. טיפסנו יחפים על הסלעים הלבנים, שכבנו על הגב והאזנו קשובים לרוח השורקת. לרגעים ארוכים התנתקנו מכדור הארץ.

חמוקי ניצנה ליד גבול מצרים
תותים על חול בחממת תות ברנע ליד קדש ברנע על גבול מצרים
חביות יין בחדר החביות ביקב רמת נגב
חמוקי ניצנה ליד גבול מצרים
שתף
שמור מסלול