נדיבות / קולינריה / אנשים
אייקון איור של כוס קפה מהבילה
מאפיית אישלחם

באזור מטה יהודה, עמוק בתוך היישוב תעוז חבויה לה מאפיה מפתיעה. חלון הזכוכית, המפריד בין החנות לאיזור התרחשות האפייה, מאפשר להשקיף על הנעשה. לחמי מחמצת מלאי טעם, קרואסונים נוטפי חמאה, באגטים מתפצחים, כריכים, ממרחים, יוגורט ועוד. מרפסת נאה עם בר, שולחנות וכסאות לישיבה במקום, ומעבר לחנייה מוצבים שולחנות פיקניק מול הנוף הקסום. ומעל הכל השירות. מלא סבלנות ורצון טוב להסברים או לרעיונות להמשך היום באיזור הנפלא.

נוף שדות וגבעות צהבהבות עם עצים ירוקים כפי שנשקף ממאפיית אישלחם במושב תעוז
איור של כוס יין המסמל יקב
יקב כרם ברק

מלבד כמובן היופי והרומנטיקה הקיימים ביקבים, יש חשיבות וערך מוסף בעיניי לבוא, לטעום, להכיר ולשמוע את הסיפור מאחורי המקום. יקב כרם ברק הוא יקב בוטיק משפחתי במושב בקוע שנפתח בשנת 2011 ע"י יוסף ויעל רוזנברג. כשנה לפני פתיחת היקב, נפטר בנם הבכור, ברק שמואל ז"ל, לאחר מאבק במחלה קשה בהיותו 18 בלבד. אהבתו וכשרונו של ברק לציורי וסיפורי קומיקס מונצחים כיום על תוויות הבקבוקים ולוגו היקב.

מומלץ להגיע לטעום ממבחר היינות המגוון והמופלא של היקב, אל תפספסו את היינות הכתומים הנהדרים! ניתן גם לרכוש סלסלת פיקניק מפנקת ולשבת ממש בין הכרמים.

* יש לתאם הגעה מראש.

3 בקבוקי יין עם יין כתום ביקב כרם ברק במושב בקוע
אייקון מאוייר של חנות ירקות או מעדנייה
מלוא הטנא

עצירה זריזה ולא מתוכננת בחנות הירקות של מלוא הטנא בכרמי יוסף הותירה אותי סקרנית, ובחלוף שבועיים הגעתי למפגש ארוך יותר. חילף הנדיב מיד כיבד אותי בכל טוב. לחם מחמצת הנאפה במקום, פטה מעולה, זיתים מהכרם, ממרחים משגעים. מכל הדברים המסקרנים אותי במפגשים הרבים מאז הוקם האתר, ההיכרות עם אנשים (בעיקר חקלאים) היא המרגשת אותי ביותר.

* החנות פתוחה בימים רביעי-שישי וניתן לקבוע סיורים (בתיאום מראש בימים שני-שלישי) לקבוצות מעל 10 אנשים.

לפוסט המלא ולתמונות נוספות היכנסו למגזין.

לחמי מחמצת על עגלת לחם בחנות הירקות האורגניים מלוא הטנא בכרמי יוסף
נוף שדות וגבעות צהבהבות עם עצים ירוקים כפי שנשקף ממאפיית אישלחם במושב תעוז
3 בקבוקי יין עם יין כתום ביקב כרם ברק במושב בקוע
לחמי מחמצת על עגלת לחם בחנות הירקות האורגניים מלוא הטנא בכרמי יוסף
שתף
שמור מסלול