שירת / מדבר / חמימה
איור של כרטיסים המסמלים אטרקציה
חוות שירת המדבר

לגולן ונעה היה חלום. לנטוע צמחי מרפא באזור אליו הגיעו בצעירותם. החווה הלכה והתפתחה ואיתה החלומות והגשמתם.

עוברים את הדיונה הגדולה. חולפים על פני היישוב באר מילכה. הכביש מתפתל. מעט בורות. מכונית ממול ויש צורך להאט. לרדת קצת לשוליים. בסוף פונים ימינה. מגיעים כמעט לקצה החממות. שלט צבעוני ומאיר פנים. חוות שירת המדבר. מחנים את האוטו, נכנסים בשער הסימבולי והולכים בדרך הצהבהבה. מסביב היופי החולי, עצים וצמחים מיוחדים. גולן סייר עימי בחווה רחבת הידיים והראה את שטחי הלינה המאפשרים פינות שלווה ופרטיות לאורחים. מדי פעם נעצרנו, מוללנו בידינו מהצמחים השונים, מריחים וטועמים. לכל אחד סגולות מרפא וגולן בעל הידע הרב סיפר עליהם בסבלנות רבה. (מוטיב חוזר פה באזור, שמתם לב?).

במקום היפה מפיקים ומייצרים בני הזוג מוצרים רבים ברמה הגבוהה ביותר, רובם ככולם מתבססים על הצמחים הגדלים באופן אורגני בשטח החווה. ניתן לערוך ימים חווייתיים לקבוצות או משפחות, עם או בלי לינה, סדנאות ומשחק בריחה המשכיל את המשחקים בו במידע על המקום.

* לפוסט המלא על אזור פתחת ניצנה, היכנסו לכאן.

שדה קקטוסים בחוות שירת המדבר ליד באר מילכה על גבול מצרים
אייקון מאוייר של חנות ירקות או מעדנייה
משק יוסף

חוות ירקות אורגניים. האמת היא שלאחרונה ביקרתי בלא מעט משקים המגדלים ירקות, כך שידעתי מה אני עומדת לראות. או לפחות כך סברתי. מגוון הירקות שקיבל את פנינו בחלקות ובחממות השונות היה מרשים בכל קנה מידה. החל ברשאד, תרד ועירית וכלה באפונת שלג, כרוב, עצי פרי ופירות הדר. מראם של הירקות הגדלים שורות שורות בכל גווני הירוק הקיימים היה משובב נפש והעין לא יכלה לשבוע מפריחת העצים הוורודה.

אם התמזל מזלכם ואתם גרים באזורי החלוקה של המשק, מומלץ בחום להזמין סל שבועי. ואם אתם מבקרים, כמוני, ניתן להגיע למשק בימי חמישי ולקנות מתוצרת המקום. בשורה נפלאה וחדשה היא שבתיאום מראש ניתן לערוך סיורים במקום!

שתילים קטנים ב
אייקון איור של טיול
דיונות באר מילכה

ממשיכים ישר בצומת טללים. קצת יותר מחצי שעת נסיעה הנוף מתחיל להשתנות ודיונות חול מופיעות בצד ימין. פנינו בשלט ימינה בכמהין ונסענו לכיוון באר מילכה. לפני היישוב פנינו ימינה. חלצנו נעליים ורצנו, החול חמים והנוף משגע.

ווייז: "מדבראיש".

דיונת חול ענקית ליד היישוב באר מילכה באיזור פתחת ניצנה על גבול מצרים
שדה קקטוסים בחוות שירת המדבר ליד באר מילכה על גבול מצרים
שתילים קטנים ב
דיונת חול ענקית ליד היישוב באר מילכה באיזור פתחת ניצנה על גבול מצרים
שתף
שמור מסלול