השתאות / חוטם / הכרמל
אייקון איור של כוס קפה מהבילה
Fomo + מעדניה

אם אתם רעבים ובא לכם לקנות קפה, מאפים, כריכים ודברים לפיקניק – מעדניית FOMO המגניבה היא המקום בשבילכם.

אם רק בא לכם קפה משובח לדרך לפני הטיול – לכו לקפה בנימינה באותו הרחוב. מקום שעיקר ההתמחות שלו היא קפה. החל ממכירת מכונות קפה, ציוד נוסף ותערובות קפה ועד סדנאות, וכמובן הכנת קפה.

*כדאי לברר מראש באיזה מתכונת המקומות פועלים בתקופת הקורונה, נוכח ההנחיות המשתנות.

שלט מעדניית FOMO בבנימינה
אייקון איור של טיול
שמורת חוטם הכרמל

עם תחילתו של החורף, זהו ללא ספק אחד הטיולים היפים שעשיתי השנה. הליכה נעימה בתוואי משתנה. בשדה, בתוך החורש, בין עצי אלון. נרקיסים, כרכומים ורקפות מבצבצים בין הסלעים והים מציץ ממרחק. חונים ברחבת החנייה המסודרת של רמת הנדיב ומתחילים לצעוד בשביל הנמצא בקצה החנייה ופונה דרומה, ליד גן השעשועים (סימון שביל ישראל). מגיעים לחורבת עקב. עתיקות יפות ומרשימות עם נוף מהפנט של היישובים מטה והים. מהעתיקות ממשיך השביל עד שמורת חוטם הכרמל. האזור מפעים ביופיו. ניתן לחזור באותה הדרך שהגענו או לעשות מסלול מעגלי דרך השביל היוצא לכיוון מזרח ולבסוף מתחבר לתחילת המסלול ולחנייה.

* הדרך ברובה מישורית ונעימה. יש לקחת בחשבון זמן הליכה 45 דקות לכל כיוון עד שמורת חוטם הכרמל. אפשר כמובן להאריך או לקצר (להגיע רק עד עתיקות חורבת עקב עם הנוף היפה הנשקף מהן) לפי כמה שמתחשק.

** מומלץ להתחיל מוקדם וליהנות מהשקט וממיעוט המטיילים.

לטיולי פריחת חורף נוספים לחצו כאן.

רקפות על המצוק בשמורת חוטם הכרמל
אייקון של סכין ומזלג המסמלים אוכל
מזליקה פודטראק

אני אוהבת מקומות אוכל שמתמחים בדבר מסוים. כריכי בשר מעושן. התפריט אינו ארוך מדי והאפשרויות בו מגוונות. אהבתי במיוחד את כריך אום כולתום. הכל עובד לביס מושלם. לחם הפרנה החמים, הבצל המוחמץ, הכוסברה, הבשר והרטבים. בול.

כריך בשר מעושן במזליקה פודטראק בבנימינה
שלט מעדניית FOMO בבנימינה
רקפות על המצוק בשמורת חוטם הכרמל
כריך בשר מעושן במזליקה פודטראק בבנימינה
שתף
שמור מסלול