אוויר / הרים / מזוקק
אייקון איור של כוס קפה מהבילה
הרים HARIM בייקרי

אפתח ואומר – נכון, המחיר לא זול, אך המקום בהחלט מקיים את ההבטחה. במבנה העץ הנאה שכולו זכוכיות תוכלו למצוא מגוון רחב של מאפים מיוחדים, כריכים, סלטים, גבינות וכל שתחפצו כדי לשבת במקום או להצטייד לפיקניק באזור. במקום אף פרושים כלי בית יפהפיים, פרחים ועוד.
* לבתי קפה נוספים באזור, היכנסו לפוסט "קפה בדרך לירושלים".

תצוגת מאפים מתוקים ומלוחים בבייקרי פטיסרי הרים בקרית ענבים
אייקון איור של טיול
מאגר בית זית

מאגר בית זית יפה במיוחד בחורף ובאביב, כאשר המים יוצרים אגם קטן ויערות האורן מקיפים אותו, משל אנחנו בשוויץ. הלוך ושוב כמה שבא וממשיכים.

* איך מגיעים? מכביש 1 יורדים במחלף מוצא לכיוון היישוב בית זית. מיד אחרי תחנת האוטובוס פונים ימינה לדרך עפר שנראית דרך של משאיות (ואכן במקום עבודות נרחבות). מיד לאחר מכן פונים פנייה חדה שמאלה עם הדרך. חונים בחנייה ליד תחילת הדרך הסלולה לאופניים.

לטיול נוסף באיזור לחצו כאן.

הסכר במאגר בית זית
איור של כוס יין המסמל יקב
מזקקת הולנדר

דבר מהכניסה אינו מסגיר את היופי שיקבל את פני המבקרים. הדרך בתוך היישוב הייתה רצופה משאיות ובנייה קדחתנית ולרגע ניתן היה לתהות היכן יש מזקקה ביישוב. אולם מרגע היציאה מהאוטו והכניסה למקום הכל התבהר. הנוף הנשקף ממרפסת העץ החדישה עוצר נשימה וילהיב כל חובב אינסטגרם. הכוסות הציוריות בהן מוגשות הטעימות ובמיוחד המשקאות עצמם המיוצרים במקום מספקים חוויה מיוחדת ונהדרת. ליקרים זה לא מה שחשבתם. לימון וג'ינג'ר, תפוח, פסיפלורה ורום, קוקוס ודלעת, והאהוב עלי – אשכולית אדומה וכשות. מומלץ מאוד לתאם סיור ולשמוע את ההסברים המרתקים על תהליך הייצור שאינו מוכר במקומותינו. מעל הכל, מזקקת הולנדר, שלה שורשים משפחתיים המשתרעים עד למזרח אירופה, היא רני. הוגים רוני וכותבים בלי ו'. הרוח החיה, הידענית והמרתקת שטעמה שנאפס בגיל 5 ומאז נשבתה בקסם וברבות הימים למדה בארץ ובגרמניה את המלאכה. הכריזמה שלה תישאר איתכם עוד ימים רבים.

לתמונות נוספות בפוסט המלא, לחצו כאן.

בקבוק ליקר וכוס זכוכית על אדן מרפסת העץ של מזקקת הולנדר בבית מאיר
תצוגת מאפים מתוקים ומלוחים בבייקרי פטיסרי הרים בקרית ענבים
הסכר במאגר בית זית
בקבוק ליקר וכוס זכוכית על אדן מרפסת העץ של מזקקת הולנדר בבית מאיר
שתף
שמור מסלול