אוויר / צלול / מזוקק
אייקון איור של כוס קפה מהבילה
קפה חממת הסחלבים

אחד מבתי הקפה היפים. אפשר לשבת בפנים וליהנות ממראה הסחלבים הנמצאים בכל מקום ובחממה הצמודה השקופה או לשבת בחוץ על המדרכה תחת העצים המלבבים. כך או כך אל תפספסו את הפוקצ'ה. לרוב לחם הבית לא מלהיב אותי. אבל כאן – הפתעה. לא זכור לי מתי אכלתי פוקצ'ה כה מלאת טעם. עם שום צלוי ומלח גס עליה היא לבטח אחת המוצלחות בארץ.

אייקון איור של טיול
מאגר בית זית

מאגר בית זית יפה במיוחד בחורף ובאביב, כאשר המים יוצרים אגם קטן ויערות האורן מקיפים אותו, משל אנחנו בשוויץ. הלוך ושוב כמה שבא וממשיכים.

* איך מגיעים? מכביש 1 יורדים במחלף מוצא לכיוון היישוב בית זית. מיד אחרי תחנת האוטובוס פונים ימינה לדרך עפר שנראית דרך של משאיות (ואכן במקום עבודות נרחבות). מיד לאחר מכן פונים פנייה חדה שמאלה עם הדרך. חונים בחנייה ליד תחילת הדרך הסלולה לאופניים.

הסכר במאגר בית זית
איור של כוס יין המסמל יקב
מזקקת הולנדר

דבר מהכניסה אינו מסגיר את היופי שיקבל את פני המבקרים. הדרך בתוך היישוב הייתה רצופה משאיות ובנייה קדחתנית ולרגע ניתן היה לתהות היכן יש מזקקה ביישוב. אולם מרגע היציאה מהאוטו והכניסה למקום הכל התבהר. הנוף הנשקף ממרפסת העץ החדישה עוצר נשימה וילהיב כל חובב אינסטגרם. הכוסות הציוריות בהן מוגשות הטעימות ובמיוחד המשקאות עצמם המיוצרים במקום מספקים חוויה מיוחדת ונהדרת. ליקרים זה לא מה שחשבתם. לימון וג'ינג'ר, תפוח, פסיפלורה ורום, קוקוס ודלעת, והאהוב עלי – אשכולית אדומה וכשות. מומלץ מאוד לתאם סיור ולשמוע את ההסברים המרתקים על תהליך הייצור שאינו מוכר במקומותינו. מעל הכל, מזקקת הולנדר, שלה שורשים משפחתיים המשתרעים עד למזרח אירופה, היא רני. הוגים רוני וכותבים בלי ו'. הרוח החיה, הידענית והמרתקת שטעמה שנאפס בגיל 5 ומאז נשבתה בקסם וברבות הימים למדה בארץ ובגרמניה את המלאכה. הכריזמה שלה תישאר איתכם עוד ימים רבים.

2 כוסות יין עם ליקר, קרח ועלי לואיזה במזקקת הולנדר
הסכר במאגר בית זית
2 כוסות יין עם ליקר, קרח ועלי לואיזה במזקקת הולנדר
שתף
שמור מסלול