שירת המדבר

הדרך המתפתלת בין הדיונות הזכירה לי את הפעם הקודמת שהגעתי לבקר. הכביש הצר עדיין מאפשר מעבר של מכונית אחת ולכן מאטה ויורדת לשוליים כל פעם שמגיע רכב ממול. גבול מצרים במרחק יריקה והשקט מסביב משרה עלי שלווה. 

נעים לשוב ולהיכנס לחווה מבעד לשער העץ המוצל. בקצה שביל הכניסה מגיעים ללב החווה. הגאופריאה המרשימה, שמקורה בצ'ילה, פורחת עכשיו בפריחה צהובה משגעת ומפיצה ריח לכל עבר. הדבורים העמלניות לא מבזבזות רגע באביב הקצר ומזמזמות סביבה. חווה לגידול צמחי מרפא אורגניים. 

כל צמח הצומח בחווה רחבת הידיים הינו בעל תכונות מרפא, והסיור עם גולן בעל הידע האינסופי – מרתק. התעכבנו ליד הצמחים השונים. קטפנו, מוללנו בין האצבעות, הרחנו וטעמנו. למדתי שהרגילו אותנו לחשוב שטעם מר הוא רע. אולם ההיפך הוא הנכון וצמחים מרירים הם פעמים רבות בעלי תכונות מרפא מופלאות. 
האחד מוריד לחץ דם, האחר מסייע לדרכי הנשימה. השלישי מאזן את הסוכר והרביעי לדלקות אוזניים לילדים. ועוד ועוד. הסתובבנו בחווה היפה בה הכל פורח עכשיו. 

בחווה המשפחתית האקולוגית מייצרים נעה וגולן מוצרים באיכות הגבוהה ביותר המבוססים על צמחי המקום. מלבד התייעצויות, אותן ניתן לערוך עם גולן בזום, אפשר להגיע לחווה לסיורים וסדנאות עם או בלי לינה במרחב היפה. 

למסלול המלא לחצו כאן.

תגיות