חוות הלבנדר

מאז הקיץ עקבתי אחר הקמת החווה המשגעת הזו ובפסח התמזל מזלי להגיע אליה. בשקט ומתחת לרדאר נפתחה רק לפני שבועיים חוות הלבנדר 'SADE של רות שדה בעין זיוון.

החווה, משתרעת על פני 20 דונם, מתמחה בגידול צמחים ארומטיים לזיקוק שמנים אתרים והפקת ארומות. במרכזה שוכן יער אלונים עתיק ולצידו כבר עומדות לפרוח הערוגות הראשונות של ורד דמשקאי הידוע בתעשיית הבושם ובשימוש למי ורדים. ב-8 הדונם שכבר נשתלו יגדלו בעיקר סוגים שונים של לבנדר. גובה החווה והטמפרטורות הנמוכות הכרחיות עבור הצמח על מנת להפיק שמנים. בחורף האחרון כיסה השלג לא פעם את האדמה ובזכות הקור כמעט ואין מזיקים ולכן אין צורך בהדברה.

בכניסה לחווה מצד שמאל נמשכת העין למבנה ותיק. בתוכו נמצאת אחת החנויות היפות שראיתי ובה סבונים, מוצרים קוסמטיים, נרות, פרחים מיובשים ועוד, אשר יוצרו במיוחד עבור המותג. בחווה מתקיימים סיורים הכוללים הסבר על המקום וסוגי הצמחים הגדלים בו; סיור בשטח היפהפה; ביקור באזור ייבוש הצמחים; והרחה השוואתית של התמציות השונות המופקות מהצמחים הגדלים במקום.

מקום מרהיב היוצר שילוב של בוטניקה, אסתטיקה, תוכן וריחות. שיא עונת פריחת הלבנדר מתרחשת בחודשים יוני-יולי, כך שנתראה בקרוב…

למסלול לאזור לחצו כאן.

תגיות