המתססה

לא לעיתים קרובות חווים פגישה עם אדם שחי בהלימה מושלמת לערכים שלו. לפני כמה שנים, כשתומר עבד בחקלאות, הוא שם לב לכמות הפרי הנזרקת. אותם פירות לא היו בגודל המתאים, עם שריטות, כתמים וכו', אבל מבחינת הטעם הם היו מעולים.

בנוסף, הבין תומר ששינויי מזג האוויר הופכים תכופים וקיצוניים בגלל ההתחממות הגלובלית ולא ניתן לצפות אותם. המשמעות היא חוסר ודאות וקושי מבחינת החקלאי בייצור הפרי "המושלם".

לא היה לו מושג כיצד מייצרים סיידר אבל לאחר מחשבה הבין שזו הדרך הטובה ביותר לנצל את הפירות הפגומים, ובמיוחד זוהי דרך לאפשר רשת ביטחון עבור החקלאים.

מאז הקים את המקום, ניסה, למד, שיפר והעמיד סדרת מוצרים נהדרת, מיוחדת ומעניינת. ביקוש החקלאים למכור את הפירות עלה וכך גם צריכת הקהל הישראלי.

בשנה הקרובה תעבור המתססה למשכנה החדש, שם עתיד להיפתח מרכז מבקרים וחנות, ובעיקר יגדל שטח הייצור. כך ניתן יהיה לספק ליותר חקלאים פתרון עבור הפירות האבודים.

לאחרונה הזדמן לי לטעום מוצר חדש יחסית של המקום בשם "משוקר" והוא שבה את ליבי. מדובר באחד המשקאות הטעימים שיצא לי לשתות לאחרונה, סיידר המבושל עם תבלינים אותו מוזגים על קרח. המועדף עליי מבין השלושה – קמומיל, תה שחור ולבנדר.   

המתססה

ליצרני בוטיק מקומיים נוספים היכנסו לאינסטגרם שלי.