הגולן / יקב / שוק גלילי
לחמק'ה

במיקום מפתיע נמצא אחד מבתי הקפה הטובים שבאזור הצפון. לחמקה. הלחם מעולה וארוחות הבוקר מפנקות. כריך סלמון. נשמע פשוט? אחרי הביס הראשון, תבינו שכל השאר זה סתם חיקויים. ראו עצמכם בני מזל אם הצלחתם למצוא פינה על הבר במרפסת.

שמורת טבע החולה

מששבענו אפשר להתפנות לטיול. שמורת טבע החולה קצת נדחקה לשוליים בעקבות הפרסום הרב שניתן (ובצדק) לשכן אגמון החולה. אולם אל תוותרו על השמורה היפה והמפתיעה, גשרי עץ נאים, מינים רבים של חיות, מדגים זעירים ועד צבי ביצה ותאו שרואים בשטח השמורה.
מתאים לטיול בכל עונות השנה. בקיץ מומלץ להגיע מוקדם בבוקר.

אגמון מרקט

מיני שרונה בצפון הארץ. חנויות בוטיק עם תוצרת גלילית מקומית.

הגשר הצף על האגם בשמורת טבע החולה, הגליל העליון
מיטשוס

מסעדת בשר משובחת. בלי קשקושים.

יקב אורטל

גבוה גבוה, רם ונישא, נמצא יקב אורטל. בחורף מכוסה שלג, ואילו בקיץ מלבלב ומלבב. אין הרבה יקבים אותם מקיפים כרמיהם. אורטל הוא אחד כזה. המקום פשוט, ישיר ואותנטי. קסם. לקנות בקבוק יין רוזה או ויונייה צונן בקיץ, לבחור ממגוון הגבינות הטעימות ולשבת על אחד מספסלי הפיקניק בחוץ, או כסאות הבר – לצפות על הכרמים הנמתחים למרחוק וליהנות מהרגע.

* בתקופת הקורונה ניתן לרכוש סלסלת פיקניק מוכנה או להרכיב לבד ולשבת בחוץ בין הכרמים. תענוג.

ורדים לצד שורות הכרם של יקב אורטל, קיבוץ אורטל, רמת הגולן
יקב פלטר

מחלוצי יקבי הבוטיק, ולבטח אחד מהמצליחים שבהם. בעינינו ובחיכנו ליווינו אותו כטועמים מימיו האלמוניים אי שם ב-2009 ועד היום כמובן. פשטות המקום נותנת את הבמה ליינות הנהדרים ולגבינה המשובחת שמיוצרת אף היא במקום.

פארק וולקני אביטל

גילינו אותו לגמרי במקרה ומאז אנחנו באים מתי שבאיזור. הסברים גאולוגיים הלכה למעשה. גם להחכים וגם להשתובב בין גבעות הדשא.

מלון מטיילים מלכיה

מושלם למשפחות. הגענו באוגוסט המאתגר. החדר כבר היה קריר מהמזגן שהופעל עבורנו מבעוד מועד. חדרים פשוטים אבל נאים. משופצים וצנועים. מדשאות מוריקות, עצי אורן, חדר אוכל פרטי לאורחי המלון ובריכת הקיבוץ שובת הלב. תחושת רוגע ואוויר צלול וקריר יעטפו אתכם מכל כיוון. נפלא.

* קיבוץ מלכיה קרוב יותר לאטרקציות של היום השני. אופציות נוספות כוללות לינה ברמת הגולן בקיבוץ מרום גולן, עין זיוון או אורטל.

פארק וולקני אביטל, רמת הגולן
שוק תרשיחא

להסתובב ולספוג מהאווירה. כדאי לעצור לקפה ומתוקים בקונדיטוריה אבו ג'ימי ולאחר מכן בחומוס של מסעדת אל-חיאט. נשמע כבר כמו מנה שחוקה, אבל החציל בטחינה של אל-חיאט יזכיר לכם למה הפכה המנה ללהיט.

המוזיאון הפתוח תפן

אפשר ללכת לתערוכת המכוניות היפה ו/או לאחת מהתערוכות המתחלפות במקום. לעיתים בימי שבת יש פעילות יצירה במבנה המרכזי. אנחנו פשוט נהנינו להסתובב ולהתבונן בפסלים הרבים הפזורים בפינות הגן.

גן הפסלים של המוזיאון הפתוח בתפן
מבצר יחיעם

תשלום צנוע של 14 ₪ בכניסה למבצר המרשים והליכה קצרה במעלה השבילים והמדרגות יקנו לבאים נוף עוצר נשימה מכל פינה וזווית.

בירה מלכה

בירה, נשנוש, נוף. סיום הולם ליום מושלם.

הנוף הנשקף ממבצר יחיעם
הגשר הצף על האגם בשמורת טבע החולה, הגליל העליון
ורדים לצד שורות הכרם של יקב אורטל, קיבוץ אורטל, רמת הגולן
פארק וולקני אביטל, רמת הגולן
גן הפסלים של המוזיאון הפתוח בתפן
הנוף הנשקף ממבצר יחיעם
שתף
שמור מסלול