דשא / דבש / שמורת טבע
אייקון איור של כוס קפה מהבילה
שלום עלחם

מאפייה קסומה בלב קיבוץ קיבוץ חולתה, מוקפת דשא, עצים והרבה שלווה. אכלנו כריך טבעוני (מעולה!) ופוקאצ'ה זיתים.

סוגי כיכרות לחם שונות על המדך במאפיית שלום עלחם בקיבוץ חולתה
איור של כרטיסים המסמלים אטרקציה
מכוורת איילת השחר

המכוורת הוותיקה קיימת כבר כ-100 שנים אולם רק לפני שנה וחצי, ב-2020, התווסף מרכז מבקרים קטן. את הסיור ערך אהוד, שיחד עם תלם מהווים את דור ההמשך של הדבוראים במכוורת. אהוד הסביר לנו על המכוורת המיוחדת, בה הדבש אינו מחומם ומסונן (פעולות הפוגמות בתכונות המופלאות הטבעיות של הדבש).

הכוורות מונחות באזור הצפון, החל מהכנרת בדרום ועד להרי נפתלי ומרגלות החרמון. כך נרדה הדבש מאזורים בהם הגובה והצמחייה שונים, דבר המאפשר יצירת דבש בעל טעמים מגוונים ביותר.

הדבר הכי יוצא דופן בעיני הוא שכל הכוורות מונחות באזורי רעייה הרחוקים מאזורים חקלאיים (העלולים להיות מרוססים) ומאזורים עירוניים. רווחת הדבורים כה חשובה למכוורת הבוטיק שחביות מים עם חבצלות מים מונחות ליד הכוורת כדי להקל על הדבורים העמלות. כמו כן ניתן להן טימין, דבר שגילו שמסייע להן להתמודד עם מזיק אקרית הוורואה.

הסיור קצר ביותר (ואורכו תלוי בשאלותיכם) ובסיומו טועמים כמובן מהמגוון הרחב (מאוד!) והמרשים של סוגי הדבש השונים. הטעמים עמוקים ומרתקים והוא ללא ספק הדבש הכי משובח שטעמתי השנה.

חלת דבש מתוך כוורת במסגרת סיור במכוורת איילת השחר המשובחת
אייקון איור של טיול
שמורת טבע החולה

שמורת טבע החולה קצת נדחקה לשוליים בעקבות הפרסום הרב שניתן (ובצדק) לשכן אגמון החולה. אולם אל תוותרו על השמורה היפה והמפתיעה, גשרי עץ נאים, מינים רבים של חיות, מדגים זעירים ועד צבי ביצה ותאו שרואים בשטח השמורה.
מתאים לטיול בכל עונות השנה. בקיץ מומלץ להגיע מוקדם בבוקר.

הגשר הצף על האגם בשמורת טבע החולה, הגליל העליון
סוגי כיכרות לחם שונות על המדך במאפיית שלום עלחם בקיבוץ חולתה
חלת דבש מתוך כוורת במסגרת סיור במכוורת איילת השחר המשובחת
הגשר הצף על האגם בשמורת טבע החולה, הגליל העליון
שתף
שמור מסלול