סתיו / חוות / פרפרים
אייקון איור של טיול
גן לאומי תל דור

בחודשים האחרונים פותחה והונגשה שמורת הטבע תל דור. מקום בו הטבע וההיסטוריה משתלבים באופן מעורר השתאות. עיר הנמל העתיקה – דור נגלית אל מול עיניכם ואפשר בקלות לדמיין את פעילותו הענפה של הנמל. בשמורה שני שבילים: שביל הרכס (מונגש ומתאים לטיול עם עגלה) ושביל החוף. שביל הרכס מלא כעת בחצבים ואילו שביל החוף עובר דרך מפרצונים קסומים שבשעת בוקר מוקדמת עוד היו ריקים. כיוון שהשמורה אינה מאוד גדולה, מומלץ ללכת בשביל הרכס בכיוון אחד ולחזור דרך שביל החוף.

כאמור, מומלץ להגיע כמה שיותר מוקדם שכן בשעות הבוקר המאוחרות מתמלא החוף אנשים. כמו כן, יש להתעדכן באתר רשות הטבע והגנים בנוגע לתיאום ביקור מראש.

מבט על דור העתיקה בשמורת הטבע תל דור
איור של כרטיסים המסמלים אטרקציה
משתלת הפרפרים

לאחר נסיעה קצרה מגיעים למשתלת הפרפרים. במקום 3 מתחמים קטנטנים בהם לומדים על החרק המופלא. החל ממחזור חייו של הפרפר, עבור לצבעים האהובים עליו, וכלה ביכולות ההאבקה שלו. ההסברים מועברים בצורה אינטיליגנטית, מרתקת ובגובה העיניים למבוגרים וילדים כאחד, כל זאת תוך הדגמה, כאשר גולת הכותרת היא המתחם בו ניתן להאכיל את הפרפרים כך שיתיישבו בעדינות על היד.

* שימו לב שהתשלום במזומן בלבד! כמו-כן, מומלץ מאוד להתעדכן בדף הפייסבוק של המקום בנוגע לימי ושעות הפתיחה. בחורף המקום סגור ויפתח שוב באביב.

** המקום מאוד קטן כך שעלול להיות צפוף בשעות מסוימות. יש להגיע עם סבלנות 🙂

פרפר זנב הסנונית במשתלת הפרפרים
אייקון של סכין ומזלג המסמלים אוכל
חוות מקורה

לא רחוק נמצאת חוות מקורה. אין ספק שהיא הופכת לאחת העצירות האהובות עלי. מעדניה מלאה כל טוב לנשנוש טעים: מאפים, קובנה, קיש, גבינות אורגניות מעולות, סלט, מיצים, זיתים, וכמובן שמן הזית הנהדר של המקום. בריזה נעימה ומרפסת משובחת שפשוט קשה להיפרד ממנה.

לפוסט המלא לחצו כאן.

גבינות, זיתים, קרקרים, מיץ ולבנה בחוות מקורה ליד כרם מהרל
מבט על דור העתיקה בשמורת הטבע תל דור
פרפר זנב הסנונית במשתלת הפרפרים
גבינות, זיתים, קרקרים, מיץ ולבנה בחוות מקורה ליד כרם מהרל
שתף
שמור מסלול